Kinderzegening in Wittem
In de kersttijd is in Klooster Wittem twee keer gelegenheid om uw kind te laten zegenen.
Zegenen is iets goeds toewensen, geluk, voorspoed. Gezegend Nieuwjaar wordt wel eens gezegd. ‘De beste wensen voor het nieuwe jaar’ zeggen we tegenwoordig. Maar eigenlijk zeg je hetzelfde. In de kerk wordt gezegend: een voorganger zegent de mensen, in naam van God. Maar ook thuis kunnen mensen elkaar zegenen. Vroeger kregen veel kinderen een kruisje op het hoofd voor het slapengaan, al dan niet met wijwater: een zegen voor de nacht.
Op donderdag 28 december, het feest van de ‘onnozele (=onschuldige) kinderen’ is er kinderzegening. En ook op 6 januari, het feest van de ‘Wijzen uit het Oosten’, of Driekoningen. Beide dagen van 14.00 tot 15.00 uur.
Hartelijk welkom met uw kinderen, groot of klein. Maar ook volwassenen die graag heel persoonlijk een zegen ontvangen zijn welkom.